ZAKŁADANIE FUNDACJI

Chociaż fundacje to organizacje pozarządowe to jednak istnieje wiele zasad i wymogów, które muszą zostać spełnione, aby mogły działać zgodnie z prawem.
Chcesz rozpocząć działalność społecznie użyteczną i założyć fundacje? Chcesz, żeby ta fundacja otrzymała status OPP? Zgłoś się do nas! Posiadamy odpowiednia wiedzę merytoryczną w zakresie zakładania fundacji, dlatego pomożemy Ci przejść przez ten skomplikowany proces.

Skontaktuj się z nami
Procedura zakładania fundacji opiera się na realizacji wielu czynności notarialnych w tym mi.in. sporządzeniu aktu fundacyjnego, statutu fundacji i dokonaniu wpisu w sądzie rejonowym do Krajowego Rejestru Sądowego, co wymaga złożenia odpowiednich formularzy. Aby mieć pewność, że cały proces przebiega bezproblemowo i zgodnie z obowiązującym prawem warto zaczerpnąć porady profesjonalistów. Dzięki skorzystaniu z naszych usług nie będziesz musiał martwić się przestrzeganiem terminów, a także koniecznością sporządzenia odpowiedniej dokumentacji. Załatwimy za Ciebie szereg formalności i przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty oraz wnioski.

Jak możemy Ci pomóc?

Etap 1

Skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia Twojej działalności i w oparciu o Twoje oczekiwania przedstawimy odpowiednie wymogi organizacyjne i prawne, które musi spełnić fundacja.
;

Etap 2

Przygotujemy dla Ciebie statut organizacji, który będzie uwzględniał cel jej działalności, a także ewentualny zamiar pełnienia przez nią funkcji pożytku publicznego (OPP). Jeżeli Twoja fundacja będzie chciała prowadzić działalność gospodarczą, wyjaśnimy Ci wszystkie zasady prowadzenia takiej działalności.
;

Etap 3

Sprawdzimy, czy wybrana przez Ciebie nazwa fundacji jest dostępna, czy nie istnieje już podmiot, który prowadzi jakąś działalność pod taką nazwą. Co sprawi, że w przyszłości unikniesz ewentualnych konfliktów o naruszenie prawa do firmy.
;

Etap 4

Przygotujemy wniosek o wpis organizacji do Krajowego Rejestru Sądownictwa, a następnie poprowadzimy za Ciebie całe postępowanie rejestrowe.
;

Etap 5

Po uzyskaniu wpisu do Krajowego Rejestru Sądownictwa przygotujemy dla Ciebie odpowiednie dokumenty do złożenia w urzędzie skarbowym. Następnie przekażemy Ci wszelkie praktyczne informacje o dalszych krokach, które musisz podjąć w celu rozpoczęcia swojej działalności.

Jeśli zdecydowałeś się na złożenie fundacji i chcesz realizować różnorodne przedsięwzięcia artystyczne, charytatywne lub naukowe zgłoś się do nas! Przygotujemy dla Ciebie najkorzystniejsze pod względem finansowym i podatkowym rozwiązania, które pozwolą Ci zminimalizować koszty działalności.