PORADY PRAWNE DLA FIRM I ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Zarówno firmy, jak i organizacje pożytku publicznego bardzo często doświadczają wielu trudności o charakterze prawnym. Duża ilość skomplikowanych regulacji prawnych sprawia, że niejednokrotnie dopiero pomoc specjalisty umożliwia znalezienie właściwego pod względem zgodności z prawem rozwiązania problemu. Skorzystanie z porady profesjonalisty pozwala również uzyskać wyczerpującą informację o regulacjach prawnych, bez konieczności samodzielnego, mozolnego wertowania kodeksów.
Skontaktuj się z nami
Bardzo często przy analizie problemu niezbędne jest uwzględnienie kilku gałęzi prawa, dlatego oferujemy Państwu porady z zakresu różnych dziedzin prawa m.in.: prawa gospodarczego, prawa spółek, prawa pracy, prawa administracyjnego, prawa cywilnego. Oferowane konsultacje prawne przenikają wszystkie aspekty dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Dedykowane są w szczególności właścicielom różnego typu organizacji i firm, a także osobom dopiero planującym założenie działalności. Bez względu od typu prowadzonej działalności wsparcie prawne jest niezbędne w trakcie załatwiania kontraktów, spraw urzędowych, wdrażania RODO, w przypadku sporu sądowego i wielu innych sprawach z zakresu prawa pracy.

W ramach pomocy prawnej oferujemy:

porady prawne

reprezentacje przed KRS

windykację należności

sporządzanie projektów pism i umów

sprawy urzędowe, administracyjne

analizę umów, regulaminów

wdrożenie RODO

sprawy sądowe

Specjalistyczna pomoc prawna dedykowana dla NGO

Od wielu lat świadczymy usługi prawne dla organizacji trzeciego sektora, co czyni z nas godnych zaufania ekspertów i sprawia, że jesteśmy w stanie szybko i skutecznie rozwiązać każdy problem. Oferujemy pomoc w zakładaniu stowarzyszenia lub fundacji, rejestracji ich w Krajowym Rejestrze Sądowym czy w uzyskaniu statusu organizacji pożytku publicznego. Udzielimy wsparcia również w bieżącej obsłudze prawnej stowarzyszeń i fundacji działających w sektorze organizacji pozarządowych, zarówno prowadzących działalność gospodarczą, jak i nieprowadzących takiej działalności.

Możemy zaoferować usługi w zakresie:

Przygotowania statutów i przeprowadzania zebrań założycielskich stowarzyszeń

Obsługi prawnej posiedzeń organów nadzorczych i organów zarządczych

Sporządzania dokumentacji organizacji

Przeprowadzania procedur likwidacyjnych stowarzyszenia lub fundacji

Rejestracji organizacji pozarządowej w KRS

Kontroli dokumentów organizacji pod kątem zgodności z przepisami prawa

Reprezentowania w postępowaniu sądowym

Uzyskiwania statusu organizacji pożytku publicznego

Porad dla organów nadzorczych i organów zarządczych

Przygotowywania uchwał oraz ich konsultacji

Konsultowania umów

Świadczone usługi zawsze odbywają się z poszanowaniem tajemnicy zawodowej oraz w dyskretnej atmosferze. Wiemy, jak dużą rolę dla sukcesywnego rozwoju organizacji odgrywa właściwa porada prawna, dlatego z największym zaangażowaniem pomożemy Ci znaleźć właściwe rozwiązanie dla każdego problemu.

Nieznajomość prawa szkodzi, dlatego nie polegaj na cząstkowej wiedzy i zaufaj profesjonalistom!